Barefoot do společnosti?

Společenská sezóna je v plném proudu a pokud už nějakou dobu nosíte barefoot nebo o nich uvažujete, možná vás napadlo, že zrovna třeba ples může být docela oříšek. Je to v barefoot vůbec možné? A co když je bonton opravdu přísný a podpatky mít "musíme" (nebo se jich - pro jednou - zkrátka nechceme vzdát)?
Barefoot má své výhody i nevýhody.
Předpokládejme, že už bosé boty nějakou dobu nosíte, pak jsem si jistá, že vás představa sevření v sardinkové špičce a vychýlení těžiště podpatky, skutečně děsí. A představa tance v nich, to už nemá daleko k chorému mučení!! Teď, když už své nohy konečně více vnímáte, si také více uvědomujete, jak je cena za předpisově vytvarovaná lýtka (podpatky je přeci umí tak zeštíhlit a zkrásnět, navíc prodlouží nohy na snovou délku) neúměrně vysoká. Jenže, nebudeme si nic nalhávat, plochá podrážka a anatomický tvar bot zkrátka nemusí být, minimálně z pohledu bontonu, vždy to pravé ořechové. Má tedy přesto význam hledat společenské boty ve vodách barefootu? Ano! Proč?

Protože se chcete bavit a ne trápit! Třeba Ananda, třpytivé společenské balerínky a černé polobotky (obojí od zn. Ahinsa)  jsou ideální volbou (jsou i v pánských číslech!), pokud máte chodidlo normální až širší s normálním až vyšším nártem. Nekompromisní prostor pro prsty a skvělá ohebnost.  Určitě je unosíte i při jiných příležitostech. Nebo můžete zvolit úplně základní černý model balerínek bez štrasové ozdoby, pokud Vám připadají více univerzální.

 

ahinsa-swarowski-balerina          ahinsa-swarowski-cerna 

 

balerinka-barefoot-swarowski-cerna          ananda polobotka cerna 2

 

Jaké jsou další možnosti? Pro ženy Afrodity (Angles), které dobře drží díky páskům přes nárt (pásky můžete libovolně zdobit a doladit balerínky ke zvoleným šatům, třeba látkové květiny, štrasové či korálkové doplňky na klipsu).

 

angles-afrodita-balerina-cerna   

 

Alternativ je určitě více, ať už pro dámy nebo pro pány a vždy záleží na typu události a výběru oblečení a dalších doplňků. Na méně formální akce dobře poslouží třeba černé polobotky RA od Vivobarefoot a balerínky Jing Jing té samé značky. 

   

ra_polobotka_cerna_kuze

 

Vybrat se dá i v leguano. Líbí se mi třeba nové Lady Princess. Za pohodlí, chůzi jako po mechu, si ale trochu víc připlatíte. V boSo jsou na objednávku, kontaktujte nás :)

 

Výstřižek

 

Jenže, ono se s podpatky i tančí jinak než bez nich a tanec v barefoot vás může nutit k nepřirozenému poskakování po špičkách. Určitě doporučuji si bosý tanec vyzkoušet, ať víte, že to je náročná disciplína ;) ale pro zkušeného bosochodce není nemožná. Když však není zbytí a volba padne na klasickou obuv, tak v nich tu fázi, kdy ještě všichni všechno řeší ;), se zatnutými zuby v oslnivém úsměvu odhopkáte a pak se přezujete do barefoot, když se zábava konečně rozproudí.

V tomto případě ale věnujte chodidlům následující dny pořádnou dávku péče, rozmasírujte ztuhlé svaly a zacvičte si třeba jógu chodidel. Nejúčinnějším lékem na stav po takovém výročním hasičském plese, je bosá chůze. A klidně i na chvíli v té zimě, pokud na vás neleze chřipka, nebojte se a pomalinku se projděte pro zmrzlé zemi... cítíte, že po prvotním šoku to není až taková hrůza? Prohýbejte prsty, zkuste je vtlačovat po jednom do sněhu, poslouchají? Zimomřivější mohou pochodit aspoň v obýváku - po hmatovém koberečku nebo v nouzi rozprostřít různá víčka, provázky nebo kolíčky, zkrátka, co se doma najde.

Ať už budou vaše nohy zdobit barefootky nebo ne, dobře se bavte!!!!!!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení