Srovnání VIVOBAREFOOT GEO RACER II vers. PRIMUS LITE II

DSCF8532

Novinka Geo Racer II (GRII) sází na úspěšnost předchůdce a obecně oblíbenost těchto lehkých sportovních bot. K nim se řadí i Primus Lite II (PLII). Na první pohled jsou si boty velmi podobné. Stejné rozměry, tvar podešve i způsob vázání.

  

Čím se tedy liší?

Pojďme si je prohlédnout od špičky po patu:

Zatímco GRII nemají tak pevný okop palcové části a kraje špičky, u PLII je zřetelně tužší. Měkkost u GRII je dána hustě pletenou síťovinou, která se směrem od okraje stává řidší. PLII mají okop vyznačený a navazuje přímo na jednovrstvou síťovinu v ploše špičky.  

 

Pozn.: Na všech společných fotkách je GRII vlevo a PLII vpravo. V nabídce máme i Geo Racer II pánské.          

                                                       DSCF8547

GRII má jedinou jednovrstvou síťovinu na bocích z vnější strany boty. Tu částečně překrývá jazyk s podšitím. PLII má jednovrstvou síťovinu jen na jednom boku, není ale ničím překrytá. Druhý bok je tvořen síťovinou překrytou celistvým materiálem s perforací. Tkaničky u GRII jsou ploché, PLII je má kulaté.

DSCF8538   DSCF8539   DSCF8548

Zadní část bot je hodně rozdílná. GRII je opět zevnitř výrazně měkčí, použitá textilie je příjemná na omak a zvnějšku tam už žádnou síťovinu nehledejte. PL II je v patě slabší a částečně vyplněná síťovinou. Díky větší subtilnosti je „opatek“ ohebnější.

DSCF8550

Vložka GRII a PLII je vyjímatelná. V případě PLII tvořená síťovaným materiálem, což opět umocňuje celkový dojem větší prodyšnosti boty.

DSCF8541   DSCF8543   DSCF8545

Podešev obou bot vypadá na první pohled stejně, ale GRII je ohebnější (možná je to ovlivněno rozdílnou svrchní konstrukcí) než je tomu u PL2.

 

Závěr:

Zatímco Primus Lite II je takový ultralite mezi všemi barefoot botami, který sází na maximální prodyšnost a lehkost, se kterou málem vyletíte do oblak, Geo Racer II jsou z velké části podšité prodyšnou textilií při zachování bočních větracích prvků a jsou jen nepatrně těžší. Zato jsou ale výrazně měkčí (a pro někoho tak možná pohodlnější) a podešev je o něco ohebnější. Při výběru pak záleží, která z vlastností má u vás vyšší hodnotu.